SUÇLUYORUM!

SUÇLUYORUM!

Yazılarımı destekleyen değerli dostlarımın iyi niyetini savunmak için, bu işe gönülden bağlanmış insanların hakkını savunmak için, daha objektif,daha doğru,daha bağımsız fikirlerin değer kazanması için, Türk gastronomi dünyasının daha iyi yerlere gelmesini yürekten dileyenlerin başında olduğum için… Lokantalardan aldıkları para karşılığı değerlendirme yazan yazarları, bu yazarlara verdikleri paralarla ortamı yozlaştıran işletmecileri SUÇLUYORUM!

Esas işleri eleştirmek olan insanları, her mekan hakkında “süperdi,harikaydı.başka yerde yok” gibi değerlendirmeler yapmalarından ve “eleştiremeyen” eleştirmenler olmalarından dolayı SUÇLUYORUM!

Hayatında hiç gitmediği yerleri, hiç tatmadığı tatları, üstelik adice başkalarından fotoğraf çalarak paylaşan ve takipçi toplamaya çalışan insanları SUÇLUYORUM!

Tüm davetlere bedava gitmeye çalışan, yediği yemekleri bedavaya getirmeye çalışan haliyle tüm bu imkanlar karşılığı sadece “iyi” değerlendirmeler yapan yazarları SUÇLUYORUM!

Şeflerle arası bozulmasın diye, hiçbir kusurlarını yazamayan, yaptıkları değerlendirmeler “Lezzetli.çok lezzetli.daha da lezzetli” gibi cümleleri geçemeyen eleştirmenlerin varlığını SUÇLUYORUM!

Hayatları reklam üstüne kurulu, yemeği amaç değil araç olarak kullanan, yediği şeyin içinde ne olduğunu bilmeden kendi sıfatlarına “Gurme” eklentisi ekleyen insanları SUÇLUYORUM!

Hayatı boyunca bir kez olsun Esnaf Lokantasına yemek yememiş, bir kez olsun Anadolu’da salaş bir mekanda yemek tatmamış ama ülke mutfağı hakkında atıp tutan insanları SUÇLUYORUM!

Kendi parası ile yemek yiyen, mekan davetlerine objektif olmak için katılmayan,takipçi için değil yemek aşkı için yola çıkan insanlara “Saf” sıfatını takanları  SUÇLUYORUM!

Batı Mutfağını göklere çıkarırken Türk Mutfağı hakkında yorum yapmayan, Türk mutfağını kebaptan,lahmacundan ibaret sanan, Avrupa mutfağını sürekli överken Türk yemeklerine burun kıvıran batı düşkünü sözde gurmeleri SUÇLUYORUM!

Şaraptan anlamayıp şarap hakkında yazmaya çalışan, kursa gitmeyen,kitap okumayan, sadece kulaktan dolma bilgilerle takipçilerini yanlış bilgilendiren insanları SUÇLUYORUM! “Yemek Aşkı” yerine takipçi için, beğeni için,popülerlik için,para için instagramda hesap açanları SUÇLUYORUM!

SUÇLUYORUM! ÇÜNKÜ ülkemin insanı, ülkemin mutfağı, ülkemin ahlak seviyesi, bu suçladığım insanlardan daha iyilerini hak ediyor.

Değerli dostlarım, Her zaman söylerim yorumcuların size sundukları fikirler değişmez anayasalar değil! Lütfen kendi damağınızın yıldızına kendiniz karar verin! Lütfen yorumcuları da düzgünce araştırıp takip edin! Sizlere saygı duymayan bu insanlara LÜTFEN! siz de saygı duymayın!!

Sitemde gördüğünüz tüm mekanlara kendi imkanlarımla, ücretlerini ödeyerek gidiyorum. Objektif bir yaklaşım için bunun en önemli unsur olduğunu düşünüyorum. 

 

2 Yorum

Flaneur Şubat 12, 2016 at 6:19 am

iyi bir özet, tertemiz bir bakış açısı. Koyu renkle vurgulanmış son paragraf ise, konunun can alıcı noktası. Tesekkürler…

Reply
mrzeytin Şubat 12, 2016 at 12:04 pm

Sevgili Fahri Gediz Emile Zola’dan sonra A’dan Z’ye her cümlesine katıldığım bir ”Suçluyorum” yazısı olmuş tebrik ediyorum; bu yolda yalnız değilsin..

Reply

Yorum Gönder